Drumroll... بازی Mandalorian EA کنسل شد.........

Drumroll… بازی Mandalorian EA کنسل شد………

فقط هفته گذشته از طریق افشاگری متوجه شدیم که Respawn Entertainment، که متعلق به EA است، در حال توسعه یک بازی تیراندازی اول شخص Mandalorian است (در مورد برخی از Mandalorian، نه Mandalorian). خوب، دیروز توسط EA اعلام شد که این بازی اکنون به عنوان بخشی از یک “تجدید ساختار” عمومی لغو شده است و برخی اخراج ها – 5٪ از کارمندان رها خواهند شد. برای برخی از جزئیات بیشتر پس زمینه کلیک کنید!

مدیر EA (عکس نماد)

در دفاع از EA بر خلاف لوکاس فیلم که به نظر می رسد کاتلین کندی از نوعی “سندرم تورت های اعلان پروژه” رنج می برد، جایی که او چیزهایی را به چپ و راست اعلام می کند تا بعداً آنها را لغو کند یا بی سر و صدا زیر فرش بکشد، EA یا Respawn Entertainment هرگز به طور رسمی اعلام نکردند که تیراندازی اول شخص ماندالوریا. ما فقط از طریق نشت در مورد آن مطلع شدیم. و کاملاً غیر معمول نیست که بازی‌های در مرحله توسعه به دلایل مختلف کنار گذاشته شوند.

با این حال، زمان بندی در این مورد خنده دار است، زیرا ما تنها هفته گذشته از وجود این بازی مطلع شدیم، زمانی که Insider Gaming افشای انحصاری آن را منتشر کرد.

و برای روشن شدن، این به معنای واقعی کلمه هیچ ربطی به لوکاس فیلم یا کاتلین کندی ندارد، بلکه به صنعت بازی به طور کلی و EA به طور خاص ربطی دارد.

در حالی که صنعت بازی همچنان در حال رشد است، درآمد در سال 2023 بیش از 184 میلیارد دلار در سرتاسر جهان بود که 0.6 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت و به معنای واقعی کلمه صنعت جهانی فیلم و موسیقی را که تنها در مجموع حدود 52 میلیارد دلار درآمد دارند، کاهش می دهد. سونی اخیراً دور جدید اخراج‌های خود را اعلام کرد و علیرغم آنچه در ابتدا ممکن است تصور کنید، این موضوع واقعاً ربطی به عملکرد بد ندارد، حتی اگر سونی تا حدودی از فروش کنسول پلی استیشن 5 خود غافل شده است. در واقع، برای مثال، سونی حتی افرادی را که برای استودیو سونی Insomniac (بازی‌های مرد عنکبوتی)، Guerilla Games (Horizon Zero Dawn / Forbidden West) یا Naughty Dog (Uncharted / Last of Us) کار می‌کنند، اخراج می‌کند. برای سونی پول در بیاورید و بازی های موفقی منتشر کنید.

بخوان:  Expert Review: Winning Moves Games' Yahtzee Words

دلیل اخراج‌ها تغییر ساختار کلی و دور شدن از انواع خاصی از بازی‌ها است، به‌ویژه برخی از بازی‌های چندنفره خدمات زنده تحت نظارت هستند و پروژه‌های مختلف در حال توسعه لغو شده‌اند. برای مثال Naughty Dog قرار بود یک بازی چند نفره Last of Us بسازد که توسط سونی لغو شده است. به طور خلاصه، بازی های مخوف (در بین گیمرها) «بازی به عنوان سرویس» چندین شکست شدید را تجربه کرده اند و به نظر می رسد که بالاخره بازی های جهان باز (سرویس زنده) با جنبه تک نفره غالب شده اند. EA سال‌ها پیش اعلام کرد که بازی‌های تک‌نفره مرده هستند. ثابت شد که آنها اشتباه کرده اند. برخی از موفق ترین بازی های اخیر همگی تک نفره بودند. تنها در سال 2023، Baldur's Gate 3 و Hogwarts Legacy تسلط یافتند (علاوه بر بازی‌های اصلی مانند بازی‌های Call of Duty یا فوتبال EA (فوتبال برای آمریکایی‌ها)، سال قبل از اینکه Elden Ring بر همه چیز تسلط داشت، و حتی Cyberpunk 2077 بسیار مورد انتقاد قرار گرفت، فروش فوق‌العاده خوبی داشت. بازی‌ها به‌عنوان سرویس و خدمات زنده بازی‌های چندنفره مانند Anthem، Avengers و اخیراً بازی Suicide Squad به‌شدت شکست خوردند.

بنابراین صنعت بازی در حال بازسازی است.

به همین دلیل است که حتی اگر بازی های ویدیویی درآمد زیادی داشته باشند، اخراج ها وجود دارد.

در مورد EA ملاحظات دیگری نیز وجود دارد، یکی از مدیران EA اظهار داشت که گرایشی در سطح صنعت به بازی‌های سرویس زنده جهان باز وجود دارد (بازی‌هایی که به طور مداوم محتوای جدید را با پاس فصل و غیره اضافه می‌کنند)، و این به معنای یک جنگ ستارگان جهان غیرباز خطی است. شاید EA دیگر چیزی نباشد که تیراندازی شخصی بسازد. در واقع، در حالی که بازی Respawn's Jedi Fallen Order فوق‌العاده خطی با سطوح کوچک بود، Jedi Survivor علاوه بر سطوح داستانی خطی‌تر، یک مرکز بزرگ نیمه باز جهان اضافه کرد. بنابراین ساخت یک تیرانداز بسیار خطی احتمالاً در حال حاضر به عنوان یک چرخش اشتباه تلقی می شد، به خصوص با توجه به اینکه چگونه بسیاری از بازی های تک نفره جهان باز در سال های اخیر بر دنیای بازی تسلط داشتند.

بخوان:  اسباب بازی های آموزشی eeBoo بچه ها را در تابستان تیز نگه می دارد

سپس یک تغییر به سمت IP های اصلی بدون مجوز در EA نیز وجود دارد، آنها معروف است که همکاری خود را با فیفا پایان دادند و دیگر یک بازی فوتبال رسمی با مجوز نمی سازند، در عوض اکنون یک نسخه بدون مجوز بدون برچسب رسمی فیفا می سازند.

و در حالی که EA هنوز مجوز جنگ ستارگان را دارد، قبلاً گزارش شده بود که آنها بیش از حد روی آن سرمایه گذاری نکرده اند، زیرا ظاهراً هزینه های مجوز (یا در ابتدا) بسیار زیاد است و به سختی ارزش آن را دارد. بنابراین EA سعی می کند به طور کامل از بازی های دارای مجوز فاصله بگیرد، که به نوبه خود باعث افزایش سود آنها می شود، زیرا آنها مجبور نیستند درصد قابل توجهی از پول به دست آمده را به دیزنی یا هر کس دیگری بپردازند، به علاوه حداقل ضمانت سنگینی که باید حتی بپردازند. اگر چیزی توسعه ندهند

و بدین ترتیب بازی بدون عنوان ماندالوریان به پایان رسید. ظاهراً EA دیگر باور نداشت که یک تیرانداز خطی در منظر بازی کنونی همه چیز را به خوبی انجام می‌دهد، پس موضوع حق امتیاز وجود دارد، در عوض آنها از Respawn می‌خواهند سومین (و احتمالاً آخرین) بازی Jedi را بسازد. تعجب نکنید اگر EA پس از انتشار آن بازی، مجوز جنگ ستارگان را به طور کامل کنار بگذارد. اما Lucasfilm به هر حال به قرارداد مجوز انحصاری خود با EA پایان داده است و این امکان را برای دیگر استودیوها فراهم می کند تا بازی های Star Wars را بسازند. در حالی که به نظر می رسد بازسازی KOTOR در هاله ای از ابهام قرار دارد و ما هیچ چیز جدیدی در مورد بازی جهان باز Quantic Dream Star Wars نشنیده ایم، طبق شایعات صنعت، “جنگ ستارگان Outlaws” یوبی سافت، اواخر امسال، تاریخ انتشار آزمایشی آن ماه می یا می باشد. ژوئن 2024. اولین تریلرهای گیم پلی بسیار امیدوارکننده به نظر می رسند، اما البته تریلرها می توانند بسیار گمراه کننده باشند.

بخوان:  Educational Insights فروشگاه TikTok را راه اندازی کرد • کتاب اسباب بازی

به طور خلاصه: در حالی که این واقعیت که بازی بدون عنوان ماندالوریان لغو شد چندان غیرعادی نیست، زمان بندی آن را به یک کمدی تبدیل می کند. و قبل از اینکه “KK” را سرزنش کنید… این تنها تصمیم EA بود و ربطی به لوکاس فیلم ندارد. تنها چیزی که ممکن است دیزنی/لوکاس فیلم را به خاطر آن سرزنش کنید، هزینه های هذیانی و گزاف مجوز است. اما احتمال این وجود دارد که قراردادهای مجوز جدید تا حدودی نسبت به دارنده مجوز مطلوب‌تر باشد… در حالی که دیزنی ماه‌ها قبل از انتشار The Force Awakening پیچ‌های انگشت شست را محکم کرد و نرخ حق‌الامتیاز را به سطوح جنون‌آمیز افزایش داد تا در انتظار یک فشار عظیم کالا باشد، طبق گزارش هاسرو مجبور شد این کار را انجام دهد. در آن زمان بیش از 20 درصد حق امتیاز پرداخت کنید. این نیز به نوبه خود توضیح می دهد که چرا EA به سختی چیزی با مجوز جنگ ستارگان خود ساخته است و به جای آن، حفره های جهنمی لوت باکس را به عنوان بازی برای کسب درآمد از آن به حداکثر می دهد.

اما شانس این است که EA و حتی Hasbro اکنون شرایط بسیار مطلوب تری داشته باشند، پس از اینکه چند سال پیش دوباره درباره مجوز مذاکره کردند، و حتی EA انحصاری خود را از دست داد، زمانی که مشخص بود برای مدت طولانی دیگر فیلمی ساخته نخواهد شد و فروش کالاها به پایان رسیده است. سقوط کرد.

آیا دوست داشتید یک بازی تیراندازی اول شخص جهان باز خطی جنگ ستارگان را بازی کنید؟ به نظر من احتمالاً فقط یک عنوان خاص بود. فکر می‌کنم جهان باز با یک کمپین تک‌نفره راهی برای رفتن است، چیزی که Respawn با سومین بازی Jedi، Ubisoft و Quantic Dream در حال توسعه هستند و در مورد Ubisoft حتی به انتشار نزدیک است.

منبع: https://www.jeditemplearchives.com/2024-02-29-drumroll-the-ea-mandalorian-game-has-been-cancelled/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=drumroll-the-ea-mandalorian-game-has-been-cancelled

وبسایت https://asbabbazii.ir
نوشته ایجاد شد 3795

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا