چگونه برای قانون در حال تغییر زنجیره تامین آلمان آماده شویم • کتاب اسباب بازی

در برنامه اسباب‌بازی اخلاقی ICTI (IETP)، ما از نزدیک قوانین تغییر جهانی را کنترل می‌کنیم، به‌ویژه زمانی که این تغییرات در مورد استانداردهای کار و خطرات زیست‌محیطی اعمال می‌شود. هدف ما این است که به اعضای خود و به طور کلی صنعت اسباب‌بازی، ابزارهایی را برای سازگاری بدون توجه به جایی که تجارت می‌کنند، ارائه دهیم. یکی از قوانین نظارتی اخیر که لازم الاجرا شده است، قانون تعهدات شرکتی آلمانی در زنجیره تامین (LkSG) است.

LkSG در ژانویه به اجرا گذاشته شد و برای هر شرکتی که در آلمان مستقر است یا شعبه های ثبت شده در آلمان (به عنوان مثال اداره مرکزی آنها، محل اصلی کسب و کار، دفتر مرکزی آنها، مقر قانونی آنها، یا شعبه داخلی آنها مستقر است اعمال می شود. در آلمان) و حداقل 3000 کارمند در آلمان دارد – از جمله کارمندان اعزام شده در خارج از کشور.

از اول ژانویه 2024، این قانون برای همه شرکت‌های با بیش از 1000 کارمند در آلمان اجباری خواهد شد. اگرچه نیازی به انطباق مستقیم از سوی شرکت‌های کوچک‌تر ندارد، اما بسیاری از آنها تأثیر آن را احساس می‌کنند زیرا در زنجیره تامین سازمان‌های بزرگ‌تر مشارکت دارند. شرکت‌های موجود در زنجیره تأمین احتمالاً ملزم خواهند بود که عملکرد و تأثیرات مربوط به حقوق بشر و خطرات مربوط به محیط زیست را گزارش دهند. ما می دانیم که اکنون در روابط قراردادی به تعهدات دقت لازم نیاز است.

LkSG ممنوعیت خطرات و تخلفات مختلف را پوشش می دهد. | منبع: IETP

این قانون تعهدات مربوط به رعایت حقوق بشر و خطرات و نقض های زیست محیطی، از جمله کار کودکان، کار اجباری، عدم رعایت تعهدات کار، شکنجه، استفاده از جیوه، تبعیض، عدم رعایت حقوق عادلانه، نادیده گرفتن حق تشکیل اتحادیه های کارگری را پوشش می دهد. بردگی و ظلم و واردات و صادرات انواع خاصی از پسماندهای خطرناک.

بخوان:  WiT Reveals 2023 Wonder Women Award Winners

این قانون اساساً شرکت‌ها را ملزم می‌کند تا فرآیندهایی را برای شناسایی، ارزیابی، پیشگیری، و حل و فصل خطرات حقوق بشر و زیست‌محیطی در زنجیره‌های تأمین و عملیات خود ایجاد کنند. آنها همچنین باید اطمینان حاصل کنند که مکانیزمی برای شکایت در دسترس کارکنان تامین کنندگان مستقیم و غیرمستقیم برای ثبت شکایات و هشدار به شرکت در مورد نقض حقوق بشر یا محیط زیست ارائه می دهند. بنابراین، شرکت ها باید تعهدات مربوط به بررسی دقیق را در سیاست های شرکت ادغام کنند.

این قانون شامل تعدادی از اقدامات است، همانطور که در بالا مشاهده شد. | منبع: IETP

مطمئن شوید که سازگار هستید

به منظور اطمینان از انطباق خود با این قانون، ابتدا باید خط مشی فعلی خود را مرور کنید و ببینید چگونه می توانید رفتار تجاری مسئولانه را در خط مشی ها و سیستم های مدیریتی خود قرار دهید. سپس، از طریق انجام یک ارزیابی تأثیر حقوق بشر، شما قادر خواهید بود اثرات نامطلوب حقوق بشر فعلی و بالقوه سازمان خود را ارزیابی کنید. شرکت ها می توانند این یافته ها را در یک برنامه اقدام ادغام کنند که به آنها امکان می دهد یافته های خود را خلاصه کنند و در صورت لزوم اقدام کنند. مهم است که شرکت‌ها پیشرفت و نتیجه‌گیری این برنامه عملیاتی را با انتشار گزارش‌ها پیگیری کنند تا نحوه رسیدگی به اثرات نامطلوب شناسایی‌شده را به اطلاع آنها برسانند. در نهایت، مهم است که هر گونه مشکل پیدا شده را در صورت لزوم برطرف کنید. با پیروی از این مراحل، شرکت ها نظارت بیشتری بر اثرات نامطلوب فعالیت های تجاری خود خواهند داشت و داده های ملموسی برای انتشار، گزارش و برقراری ارتباط خواهند داشت.

شش مرحله برای اطمینان از اینکه کسب و کار شما مطابقت دارد. | منبع: IETP

IETP می تواند به کسب و کار شما کمک کند

برنامه IETP به کسب و کارها در هر اندازه کمک می کند تا زنجیره تامین خود را در معرض دید قرار دهند. ما ریسک‌های انطباق را مدیریت می‌کنیم، مسائل را اصلاح می‌کنیم و داده‌های زنجیره تامین ارزشمند را برای اهداف گزارش‌دهی تولید می‌کنیم. اعضای IETP مجهز هستند تا از طریق برنامه های ما به تمام هشت تعهد اصلی این قانون عمل کنند، مانند صدور گواهینامه کارخانه، ارزیابی اثرات اجتماعی و ارزیابی زیست محیطی. برخی از راه‌هایی که برنامه ما به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا از آن پیروی کنند عبارتند از: نقشه‌برداری تامین‌کننده IETP، نقشه‌برداری ریسک، مدیریت ریسک تامین‌کننده، مکانیسم اجباری شکایت، داده‌ها برای گزارش‌دهی، و اصلاح مشکلات.

بخوان:  30 of the Hottest Toys for Your Favorite 4 Year Old

با تاد مرتون، رئیس توسعه کسب و کار IETP در [email protected] تماس بگیرید تا دریابید که چگونه IETP می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا با قوانین زنجیره تامین آتی مطابقت داشته باشد. در ethical.toys درباره IETP بیشتر بیاموزید.


نسخه ای از این مقاله در اصل در 2023 Classics & Specialty Issue of منتشر شد کتاب اسباب بازی. اینجا کلیک کنید برای خواندن کامل شماره! می خواهند دریافت کنند کتاب اسباب بازی در حال چاپ؟ اینجا کلیک کنید برای گزینه های اشتراک!

منبع: http://toybook.com/how-to-prepare-for-germanys-changing-supply-chain-due-diligence-act/

وبسایت https://asbabbazii.ir
نوشته ایجاد شد 3339

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا