نمودارهای جریانی Nielsen For The Mandalorian – قسمت پایانی پست 2

ماندالوریان فصل 3 هنوز در نمودارهای استریم نیلسن است، به سختی، حدس من این است که این آخرین بار است ماندالوریان تا انتشار فصل بعد در چارت ها خواهد بود. در حال حاضر با 319 میلیون دقیقه تماشا در جایگاه نهم جدول سریال های اصلی قرار دارد. در مقایسه با فصل 2 چگونه است؟ نه خیلی مطلوب، نه اصلا. فصل 2 قبلاً دقایق تماشای بیشتری (و میانگین بالاتر) داشت، اما پس از انتشار پایانی این فاصله فقط بیشتر شد. و اکنون این شکاف بسیار گسترده شده است. همچنین، پیتر پن و وندی در حال حاضر به شدت بینندگان را از دست داده است و به احتمال زیاد هفته آینده از جدول خارج خواهد شد، و فقط هفته گذشته وارد جدول شد، و در گیشه دیزنی نیز دلیلی برای خوشحالی ندارد. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

لوک وارد ماندالوریان فصل 2 موفق به کسب رتبه بندی شد

در مورد صحبت خواهم کرد ماندالوریان اول، ممکن است بعد از آن مطالعه را متوقف کنید، مگر اینکه به نحوه عملکرد پروژه های دیگر دیزنی نیز علاقه مند باشید، به عنوان مثال پیتر پن و وندی و پری دریایی کوچک، من همچنین در مورد ایندیانا جونز 5 بودجه و اینکه چقدر سال 2023 ممکن است برای بخش سرگرمی دیزنی فوق العاده بد باشد، شانس خوبی وجود دارد که فقط یک فیلم وجود داشته باشد، Guardians of the Galaxy 3، ممکن است حداقل مقداری سود داشته باشد، زیرا همه فیلم‌های دیگر برای استودیو هزینه دارند و یا به طور کامل شکست می‌خورند یا عملکرد ضعیفی ندارند.

اما بیایید مستقیماً به اصل مطلب بپردازیم، دو هفته پس از اینکه قسمت پایانی برای اولین بار به نمودارهای استریم نیلسن اضافه شد ماندالوریان فصل 2 با اختلاف زیادی از فصل 3 جلو افتاده است.

کل دقایق تماشای فصل 3 ماندالوریان دو هفته پس از پایان: 1829 میلیون دقیقه
کل دقایق تماشای فصل دوم ماندالوریان دو هفته پس از پایان: 3067 میلیون دقیقه

در هفته ای که فصل پایانی منتشر شد، همه چیز بسیار نزدیک تر بود، اما دو هفته بعد مشخص شد که فصل 2 پاهای بسیار بهتری داشت و افراد بیشتری یا فینال لوک را دوباره تماشا کردند یا قسمت های دیگر را تماشا کردند. حالا فصل 2 این مزیت را داشت که در کریسمس منتشر شد، یعنی شاید مردم تا حدودی زمان بیشتری برای تماشای برنامه داشتند. اما با این حال، این یک شکاف بزرگ است. فصل 2 اکنون 40٪ (!) دقیقه بیشتر تماشا دارد. و فصل 2 برای دو هفته دیگر در چارت ها باقی ماند تا اینکه در نهایت از 10 رتبه برتر خارج شد.

این امر باعث نگرانی دیزنی و لوکاس فیلم می شود، به نظر می رسد مردم به سرعت علاقه خود را به آن از دست دادند ماندالوریان فصل 3 و یا اپیزودها را دوباره تماشا نکردند یا مردم به سادگی تصمیم گرفتند که اصلاً فصل را تماشا نکنند. و کاملاً صادقانه بگویم، این بار دلیل کمی برای تماشای مجدد هر قسمت از فصل 3 وجود دارد. ماندالوریان هنوز هم محبوب ترین سریال در دیزنی + است، اما از دست دادن بینندگان، به خصوص اگر به عملکرد فصل بعد از انتشار پایانی نگاه کنیم، نگران کننده است.

بخوان:  بازی Boogie Board's Play n' Trace بچه ها را برای مدرسه آماده می کند

و دیگر پروژه های دیزنی چگونه عمل می کنند؟

دیزنی پیتر پن و وندی اکنون در جایگاه ششم جدول فیلم ها قرار دارد و به سختی از آن جلوتر است موانا و Encanto تنها با 245 میلیون دقیقه بازدید. موانا معمولاً کمی بیش از 200 میلیون دقیقه دارد، این فیلم برای دیزنی ثابت در جدول فیلم ها شده است. با اعدادی از این دست و با توجه به واکنش مخاطبان و منتقدان به داستان دوباره تصور شده پسری که نمی‌خواهد پیر شود، فیلم را فقط می‌توان یک «شکست» در نظر گرفت. حداقل تا حدودی بودجه معقولی داشت.

صحبت در مورد بودجه های معقول، یا بیشتر از این، بودجه هایی که اصلا معقول نیستند… چندین رسانه می خواهند شما را باور کنند. پری دریایی کوچک می تواند یک موفقیت باشد یا حتی ممکن است یک موفقیت باشد. اما پس از آخر هفته روز یادبود و آمار بسیار فاجعه‌بار خارج از کشور، و با توجه به اینکه می‌دانیم بودجه و بازاریابی فیلم چقدر زیاد است، این فیلم به یک فاجعه مالی بزرگ برای دیزنی تبدیل می‌شود.
دیزنی 250 میلیون (که آنها اعتراف می کنند) برای ساخت این فیلم و 140 میلیون دیگر (!) برای بازاریابی آن (که آنها اعتراف می کنند) هزینه کرد که نتیجه آن هزینه های مجموع 390 میلیون دلار برای بازسازی یک افسانه است که هیچ کس از آن درخواست نکرده است. . چه کسی فکر می کرد که این ایده خوبی است که این همه پول برای آن فیلم بخرد؟ واقعا هیچ فیلمی؟ مگر اینکه جیمز کامرون باشید شاید.

این به این معنی است که فیلم باید حدود 800 میلیون دلار در سرتاسر جهان بسازد تا از بین برود. کم و بیش، دیزنی حدود 60٪ از سینماهای ایالات متحده، 40٪ از اکثر مناطق دیگر، چین فقط 25٪ دریافت می کند، اما به هر حال این فیلم در چین درآمدی ندارد، بنابراین مهم نیست. در چین، فیلم با قیمت خنده دار 2.8 میلیون دلار یا بیشتر شروع شد و حتی ممکن است در مجموع 5 میلیون دلار هم نرسد. علاءالدین در سال 2019 در چین 53 میلیون دلار درآمد داشت. سریع X اگرچه تاکنون 110 میلیون دلار در چین به دست آورده است.
پری دریایی کوچک در حال حاضر 217 میلیون دلار در سراسر جهان است. و این آخر هفته انیمیشن جدید مرد عنکبوتی اکران خواهد شد که احتمالاً به صدر جدول صعود خواهد کرد. تحلیلگران اکنون انتظار کاهش 60+ درصدی را برای آخر هفته دوم دارند که بسیار بیشتر از حد معمول برای بازسازی لایو اکشن دیزنی است.علاءالدین کاهش آخر هفته دوم 53 درصد بود. و در خارج از آمریکای شمالی، فیلم در حال حاضر در آب مرده است و پول بیشتری در آنجا ساخته نخواهد شد.

بخوان:  The Year’s Hot Holiday Toys on FOX 31 Denver

به اختصار: پری دریایی کوچک ممکن است کمتر از 500 میلیون دلار در سراسر جهان درآمد داشته باشد. نه حتی نیمی از آنچه علاءالدین ساخته شده است. حتی اگر فروش بالقوه رسانه های خانگی را اضافه کنید و حتی اگر پولی را که دیزنی برای پخش آن در +Disney به خودش می پردازد اضافه کنید (در اصل یک ترفند حسابداری برای سودآورتر کردن فیلم از آنچه هست) و حتی اگر حقوق تلویزیون را اضافه کنید (به شبکه های خارج از ایالات متحده) فیلم همچنان یک شکست خواهد بود، یعنی اگر باکس آفیس فقط حدود 500 میلیون دلار یا حتی کمتر از آن باشد، ضرر خواهد کرد. نه حتی نیمی از آنچه علاءالدین ساخته شده است.

مسئله اینجاست که بودجه تولید دیزنی کاملاً از ریل خارج شده است، مانند فیلمی پری دریایی کوچک در بهترین حالت باید بودجه ای 150 میلیون دلاری از جمله بازاریابی داشت. البته نه 390 میلیون.

و فیلم های بعدی در خط لوله ممکن است اوضاع را برای دیزنی بدتر کند. بودجه دیوانه وار ایندیانا جونز 5 به این معنی است که این فیلم نیز باید چیزی حدود 900 میلیون دلار در سراسر جهان بسازد تا از بین برود. میلیون تومان و انیمیشن آینده پیکسار عنصری در حال حاضر در حال ردیابی برای افتتاحیه داخلی تاسف بار 40 میلیون دلاری است، که به این معنی است که یک شکست انیمیشن گران قیمت دیگر برای دیزنی و ضرر خواهد بود. همه اینها با توجه به اینکه سوپر ماریو تقریباً 1.3 میلیارد دلار در سراسر جهان درآمد دارد، بنابراین خستگی مخاطب نیست. مخاطب منتظر فیلم‌های خوب (یا هر آنچه که جریان اصلی آن را «خوب» می‌داند)، فیلم‌هایی مانند Top Gun Maverick، آواتار راه آب یا سوپر ماریو. شما فقط باید آنها را بسازید.

سال 2023 ممکن است سالی فاجعه بار برای سرگرمی های دیزنی باشد و غیرممکن نیست که Guardians of the Galaxy 3 تنها فیلمی خواهد بود که حداقل مقداری سود خواهد داشت. اما با قیمت بلیت که در سال 2023 25 تا 30 درصد بالاتر است، فقط در همان سطح فیلم اول عمل می کند، به این معنی که حضور واقعی بسیار کمتر از دو فیلم دیگر است. سایر فیلم‌های دیزنی که در سال 2023 اکران شدند ممکن است شکست بخورند. دیزنی تا کی می تواند این کار را ادامه دهد؟ و با از دست دادن بخش اعظم پخش درخشش دیزنی پلاس، ممکن است آن نجاتی نباشد که دیزنی زمانی امیدوار بود. ادعای سودآوری این سرویس تا سال 2024 بسیار بلندپروازانه به نظر می رسد.

بخوان:  G.I. Joe Classified Python Patrol Vypra

تجارت سینمایی دیزنی تنها سایه ای از خود سابق آن است. قبل از کووید، در سال 2019، فیلم های دیزنی در جایگاه های اول، دوم، سوم، چهارم، پنجم، ششم و هشتم باکس آفیس سالانه داخلی قرار داشتند. و اول، دوم، سوم، پنجم، هفتم، هشتم و نهم در باکس آفیس جهانی. با مجموع باکس آفیس جهانی 10.2 میلیارد دلار. در حال حاضر فیلم های دیزنی در جایگاه های دوم، سوم و ششم در رده های داخلی و دوم، چهارم و هفتم در باکس آفیس جهانی قرار دارند. با باکس آفیس مجموع 1.44 میلیارد دلار. و امید کمی به فیلم های آینده وجود دارد ایندیانا جونز 5، عنصری، کاخ جن زده (یک بازسازی دیگر. ادی مورفی در نسخه 2003 فیلم بازی کرد) و مارولز به طور قابل توجهی آن را تغییر خواهد داد.

مطمئناً «زمان‌های جالب» برای دیزنی است. و لوکاس فیلم باید تعجب کرد که با رهبری استودیو چه اتفاقی خواهد افتاد ایندیانا جونز – شماره گیری سرنوشت تبدیل به یک شکست بزرگ و در اینجا حتی یک باکس آفیس قابل احترام 700 میلیون دلاری هنوز هم به دلیل بودجه متورم یک “فلاپ” در نظر گرفته می شود. وقت آن است که دیزنی یاد بگیرد دوباره فیلم های 100 میلیون دلاری بسازد، این قابل دوام نیست. دیوانه وار است وقتی فیلم ها باید 800 میلیون دلار یا حتی 900 میلیون دلار به دست بیاورند تا به نتیجه برسند.
اگر سهامدار دیزنی هستید، دلایلی برای نگرانی دارید. قیمت سهام دیزنی در حال حاضر اساساً نصف قیمتی است که فقط دو سال پیش بود.

و جان فاورو باید کمی جست‌وجو کند و به سختی فکر کند که چرا فصل 3 نه تنها کم‌محبوب‌ترین فصل نیست. ماندالوریان، اما همچنین چرا از فصل 2 حدود 40 درصد از بینندگان خود را از دست داده است. اکنون باید ببینیم چگونه آهسوکا در دیزنی + اجرا خواهد کرد. در همان سطح اوبی وان کنوبی حداقل؟ شاید بهتره؟ یا بدتر؟ اما قبل از این اتفاق مندیانا جونز 5 – شماره گیری سرنوشت در پایان ماه ژوئن در سراسر جهان منتشر می شود. و شاید این فیلم، در نهایت، ممکن است منجر به تغییراتی در رهبری لوکاس فیلم شود، اگر به طور جدی ضعیف عمل کند. که با توجه به بودجه مضحک آن، تقریبا تضمین شده است.

نمودارهای جریان نیلسن

منبع: https://www.jeditemplearchives.com/2023-06-01-the-nielsen-streaming-charts-for-the-mandalorian-post-finale-part-2/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=the-nielsen-streaming-charts-for-the-mandalorian-post-finale-part-2

وبسایت https://asbabbazii.ir
نوشته ایجاد شد 3222

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا