قدرت بازی برای جمعیت سالخورده • کتاب اسباب بازی

توسط جنیفر لینچ، توسعه دهنده محتوا، انجمن اسباب بازی

چگونه اسباب بازی ها و بازی ها بزرگان را تیزبین نگه می دارند

ژوئن مصادف با ماه آلزایمر و آگاهی از مغز است، و از آنجایی که بزرگسالان بیشتری برای کاهش استرس و تفریح ​​به بازی روی می آورند، این ماه فرصتی عالی برای کشف فواید رشدی بازی برای سالمندان و افراد دارای اختلالات شناختی است.

«اصیل باشید» یکی از برترین گرایش‌های اسباب‌بازی اعلام‌شده توسط انجمن اسباب‌بازی برای سال 2023 بود، و یکی از مؤلفه‌های اصلی این روند این است که چگونه شرکت‌ها در تلاش هستند تا محصولات خود را برای مشتریان امروزی در تمام سنین و مراحل زندگی فراگیر کنند. .

آدرین آپل می گوید: «همانطور که آخرین داده های Circana (کودکان حدود 25 درصد از فروش اسباب بازی در ایالات متحده را در سال 2022 تشکیل می دهند) نشان می دهد، دیگر این سؤال وجود ندارد که چه تعداد از بزرگسالان برای خود اسباب بازی می خرند و باعث رشد صنعت کلی می شوند. معاون اجرایی ارتباطات بازاریابی در انجمن اسباب بازی. در حالی که مکالمات پیرامون کودکان عمدتاً بر نوستالژی و فرهنگ عامه به عنوان عوامل محرک این رشد متمرکز شده است، تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که بازی مزایای شناختی برای گروه‌های سنی بالاتر ثابت کرده است.

بازی های فکری

طبق گزارش انجمن آلزایمر، بیش از 6 میلیون نفر با بیماری آلزایمر و زوال عقل مرتبط با آن زندگی می کنند. با این حال، طبق گفته موسسه ملی پیری، مطالعات بیشتر نشان می دهد که تعامل اجتماعی منظم و فعالیت شناختی و اجتماعی ممکن است به کاهش خطر زوال عقل کمک کند. در حالی که هیچ فعالیت واحدی وجود ندارد که بیش از سایرین خطر را کاهش دهد، انجمن آلزایمر به بازی ها به عنوان فعالیتی اشاره می کند که هر دو جعبه فعالیت های اجتماعی و شناختی را مشخص می کند.

بخوان:  Mattel CEO Ynon Kreiz to Receive 2023 IFF Industry Leadership Award

یکی از شرکت‌های اسباب‌بازی که مزایای شناختی محصولات خود را از نزدیک می‌بیند، Educational Insights است، که از طریق بازخورد مصرف‌کنندگان دریافت که بسیاری از بزرگسالان – به‌ویژه سالمندان – از بازی‌های BrainBolt و Kanoodle آن برای کمک به تیزتر کردن ذهن خود استفاده می‌کنند.

لی پارکهورست، مدیر ارشد بازاریابی در Educational Insights می‌گوید: «وقتی می‌گوییم بازی‌های فکری ما برای بازیکنان 7 تا 107 ساله است، شوخی نمی‌کنیم. «با رشد بچه‌ها در سال‌های اخیر، اولویت دادن به بازی دیگر فقط برای رشد بچه‌ها نیست. ما شاهد هستیم که سالمندان بیشتر و بیشتری به سرگرمی می پیوندند تا مهارت های خود را تقویت کنند. گرایش «سرگرمی» که ما شاهد آن هستیم، در مورد آوردن لذت بازی به مکالمه سلامت مغز از منظر شناختی، درمانی و حتی اجتماعی است.

Ageless Innovation، که شاید بیشتر به خاطر سری Joy for All از حیوانات خانگی همراه انیماترونیک شناخته شده است، همچنین سه بازی رومیزی بازسازی شده را با مشارکت Hasbro معرفی کرد. این خط که شامل The Game of Life Generations، Scrabble Bingo، و Trivial Pursuit Generations می‌شود، اجزایی شامل سن را اضافه می‌کند، مانند قطعات بازی با درک آسان‌تر، افزایش اندازه فونت، و چیزهای بی‌اهمیت و ارجاعاتی که برای بازیکنان در تمام سنین مناسب است.

سوخت بازی بین نسلی

یک عامل کلیدی که این اسباب‌بازی‌ها را در بازار متمایز می‌کند این است که چگونه شرکت‌های اسباب‌بازی نه تنها به دنبال سرگرمی این مخاطبان مسن هستند، بلکه به طور واقعی از رفاه آنها حمایت می‌کنند.

PlanToys توسعه خط پیری بهتر خود را در سال 2021 با همکاری آژانس های فناوری تایلندی و کارشناسان طراحی با هدف ایجاد محصولات بازی که به تقویت عملکرد مغز در بزرگسالان مسن کمک می کند و در عین حال از طریق بازی به آنها شادی می بخشد، آغاز کرد. این خط امسال با هشت محصول راه اندازی شد که به هماهنگی دست و چشم، حافظه، تشخیص عاطفی و سایر مهارت های شناختی کمک می کند.

بخوان:  2023 Droid Factory Holiday Droid R8-H23 Now Available

کوسین ویراپورنساوان، مدیر مدیریت می‌گوید: «با مأموریت PlanToys برای «دنیای بهتر از طریق بازی پایدار»، ما می‌خواستیم ببینیم چگونه می‌توانیم به جامعه خود یادآوری کنیم که بازی برای همه است و مزایای زیادی دارد – به ویژه در گرد هم آوردن مردم. مدیر PlanToys.

خط جدید PlanToys شامل Build A Face است که با ویژگی‌های مختلف صورت برای ایجاد چهره‌ها و احساسات مختلف ارائه می‌شود تا با خلق و خوی سازنده مطابقت داشته باشد یا به ایجاد خاطرات و تفکر خلاق کمک کند.

خط محصولات Tangle Therapy & Wellness Tangle Creations در حمایت از جمعیت های با نیازهای ویژه و همچنین بیماران سالمندی که زوال عقل را تجربه می کنند، موفقیت نشان داده است. محصولات Tangle Therapy و Tangle Relax Therapy دستگاه های پزشکی مورد تایید FDA هستند که برای ارائه یک رویکرد ارگونومیک برای کاهش استرس و درد طراحی شده اند.

وزارت امور خارجه در مورد پیری در کانکتیکات حتی محصولات Tangle Therapy را به ساکنان خانه سالمندان به عنوان ابزاری برای کمک به کاهش استفاده و وابستگی به داروهای ضد روان پریشی مورد استفاده در خانه های سالمندان و ارائه درمان های جایگزین و تکنیک های مقابله ای بدون دارو ارائه کرد. بسیاری از بیماران مبتلا به آلزایمر و زوال عقل نیز با پیشرفت بیماری خود رفتارهای تکراری مضطرب مانند فشار دادن دست یا از دست دادن کنترل حرکتی را تجربه می کنند، جایی که اسباب بازی های فیجت می توانند مفید باشند.

برای مصرف کنندگان سالخورده، مزایای بازی ضروری است، با تحقیقات رو به رشدی که از بسیاری از مزایای شناختی، فیزیکی و روانی-اجتماعی بازی منظم پشتیبانی می کند. یک مطالعه Genius of Play در سال 2020 حتی نشان داد که 84٪ از بزرگسالانی که برای بازی وقت می‌گذرانند، گزارش دادند که به آنها کمک می‌کند بهره‌وری بیشتری داشته باشند.

بخوان:  LEGO Unveils LEGO Ideas Orient Express Set

Appell می‌گوید: «ساخت اسباب‌بازی‌ها و بازی‌هایی که فراگیرتر باشند، یک برد برد برای شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان است. شرکت‌ها این فرصت را دارند که مزایای بین نسلی بازی را از طریق محصولات خود به نمایش بگذارند و تأکید کنند که بازی واقعاً برای همه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه اسباب‌بازی‌ها بازی بین نسل‌ها را تسهیل می‌کنند و همچنین نقش مهمی که پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها در کمک به پرورش کودکان شاد و سالم ایفا می‌کنند، به thegeniusofplay.org مراجعه کنید.


نسخه ای از این مقاله در اصل در سال 2023 Licensing & Entertainment Issue منتشر شد. کتاب اسباب بازی. برای خواندن متن کامل اینجا کلیک کنید! می خواهند دریافت کنند کتاب اسباب بازی در حال چاپ؟ برای گزینه های اشتراک اینجا را کلیک کنید!

منبع: http://toybook.com/toy-association-perspectives-power-of-play-for-aging-populations/

وبسایت https://asbabbazii.ir
نوشته ایجاد شد 3339

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا